Meklēt
Palīdzība
Sekojiet mums
Par

Lētas aviobiļetes uz Spāniju

Lēti lidojumi uz Spāniju – saulainas un iespaidīgas brīvdienas garantētas! Jūs lutinās silti laika apstākļi, flamenko pasākumi, pārsteidzoši nacionālie ēdieni, apdullinoša daba, spāņu svētki, jūra un neaizmirstama atpūta. Lēto lidojumu sabiedrības piedāvā ceļojuma biļetes internetā visa gada garumā, savukārt akcijas neļaujas pārsteigt pircējus.

Kādēļ ceļot? Ir taču pienākums kaut reizi dzīvē izbaudīt Barselonas auru, tās diženo arhitektūru un saulrietus jūras krastā, ieraudzīt tādas salas un pilsētas, kā Alikante, Fuerteaventura, Maljorka, Tenerife, trakulīgā Ibiza un, bez šaubām, Spānijas galvaspilsēta – Madride, kas ir slavena ar muzeju bagātību.

Kad ceļot? Ceļojumu var plānot visa gada garumā, jo ziemā Spānijā klimats ir maigs un atsvaidzinošs, tādēļ varēsit brīvi ceļot un izpētīt valsts vēsturi. Vasaras laikā tūristu skaits pieaug un gaisa temperatūra kļūst daudz siltāka, tādēļ varēsit atspirdzināties iedzerot spāņu sangriju.

Ko apskatīt? Apmeklētākās vietas aizrauj elpu – Pireneju kalni pārsteigs ar panorāmas skatu, Kanāriju salas lutinās ar sauli, Kosta Brava apburs ar savām mazajām pilsētiņām un gardāko paella. Piligrimu ceļš – ceļojums 800 km garumā tiem, kuri vēlas daudz izaicinājumu, piedzīvojumu un slavenus arhitektūras celtnes. Svarīgākais atribūts ceļotājiem – karte – ar to nekad neapmaldīsities. Neaizmirstiet fiksēt mirkļus, fotogrāfijas atgādinās par krāsaino ceļojumu!

Nepieciešami dokumenti

Lai ceļotu uz Spāniju, Latvijas pilsoņiem ir nepieciešama pase vai ID karte, vīza nav vajadzīga.

Ko pagaršot Spānija?

Spānija ir zināma ar savu daudzveidīgo un garšīgo ēdienu kultūru, kas atšķiras atkarībā no reģiona. Daži no tradicionāliem spāņu ēdieniem, ko var pagatavot vai pagaršot restorānos, ir:

 • Paella - tā ir tradicionāla Valensijas reģiona ēdiena versija, kas sastāv no rīsiem, vistu, jūras veltes, sarkanā pipara un zaļumu maisījuma.

 • Gazpacho - aukstā tomātu zupa, kas bieži tiek pasniegta kā priekšēdienā un ko parasti pasniedz ar krutoniem un dārzeņiem.

 • Tortilla - spāņu omelete, kas tiek gatavots no olām, kartupeļiem un sīpoliem. Tas ir viens no biežāk sastopamajiem ēdieniem Spānijā.

 • Churros - garšīgi cepti ciparnīki, kas parasti tiek pasniegti kā deserts. Tos bieži pasniedz ar saldu kajāgu mērci.

 • Patatas bravas - kartupeļu gabali, kas tiek cepti un pārklāti ar pikantu tomātu mērci.

 • Jamón ibérico - spāņu šķiņķis, kas pagatavots no ibēriskajām cūkām un ko bieži pasniedz kā priekšēdienu.

Turklāt Spānijā ir slavena ar savu vīna kultūru, un tās vīni ir atzīti kā vieni no pasaules labākajiem. Tāpēc, ja jums garšo vīns, Spānijā ir iespēja apmeklēt vīna darītavas un baudīt dažādus vietējos vīnus.

Populārākās Spānijas viesnīcas

Dažas no labākajām Spānijas viesnīcām:

 • Gran Melia Palacio de los Duques, Madridē - šī viesnīca atrodas tuvu vēsturiskajai centrālajai daļai. Viesnīca piedāvā luksusa numurus, spa centru un restorānu.

 • Hotel Casa Fuster, Barselonā - šī viesnīca atrodas kādreizējā modernisma stilā būvētajā mājā. Tā ir viena no pilsētas slavenākajām viesnīcām, tajā ir vēsturiski un eleganti numuri, restorāns un skaists skats uz pilsētu.

 • W Barcelona - šī viesnīca ir slavena ar savu futūristisko dizainu un atrodas pie jūras. Tā piedāvā lielisku skatu uz Barcelonu un ir viens no populārākajiem viesnīcu kompleksiem pilsētā.

 • ME Madrid Reina Victoria - šī viesnīca atrodas Madrides centrālajā daļā un tajā ir vēsturiski numuri, skaista terase ar skatu uz pilsētu un restorāns.

 • Hotel Maria Cristina, San Sebastiānā - šī viesnīca atrodas pie pludmales un ir pazīstama ar savu eleganto dizainu un augstajiem apkalpošanas standartiem. To ir apmeklējuši daudzi slavenības.

Atkarībā no tūrisma sezonas un citiem faktoriem, piemēram, pasākumu notikšanas, cenas un pieejamība var atšķirties.

Spāņu kultūra un etiķete

Spānijas etiķete un kultūra ir daudzveidīga un atšķiras atkarībā no reģiona, bet ir arī kopējas iezīmes, kas raksturīgas visai valstij. Šeit ir dažas no tām:

 • Ēšana un dzeršana: ēšana ir Spānijas kultūras neatņemama sastāvdaļa un tā ir saistīta ar kopēju baudījumu. Spāņi izbauda ilgākus pusdienas un vakariņas, kas sastāv no vairākiem ēdieniem, kas tiek pasniegti pa kārtai. Vakariņas parasti sākas ap 9-10 vakarā. Vīns ir cienīgs stāvoklis spāņu kultūrā un to bieži pasniedz pusdienās un vakariņās.

 • Ģimenes vērtības ir ļoti svarīgas spāņu kultūrā. Spāņi ir ļoti cienā vecākus un radus, un ģimenes locekļi bieži ir ļoti cieši saistīti.

 • Svinību kultūra: Spāņi ir ļoti svinīgi un daudzas svinības ir saistītas ar reliģiju un kultūru. Vairākas pilsētas Spānijā ir slavenas ar savām festivāliem, piemēram, Seviljas svētki un Sanfermines festivāls Pamplonā.

 • Veselība un izskats: Spāņi pievērš īpašu uzmanību savam izskatam un veselībai. Viņi ir zināmi ar savu stilu un modes izjūtu, bet arī ar to, ka viņi velta laiku, lai uzturētu savu veselību, piemēram, pastaigājoties un braucot ar velosipēdu.

 • Sociālā etiķete: Spānijā ir dažas sociālās etiķetes normas, kas ir jāievēro. Piemēram, kārtējā ierašanās pusdienās varētu tikt uzskatīta par nekārtību, un bieži jāuzņem sarunas, kad tos sāk citi cilvēki.

Sabiedriskais transports

Spānijā ir labi attīstīts sabiedriskais transports, kas ietver dažādus transporta veidus - vilcienus, autobusus, metro un tramvajus. Katrā pilsētā var būt savs sabiedriskā transporta tīkls, lielākajās pilsētās ir pieejams vismaz viens no šiem transporta veidiem.

Vilcieni ir populārs transporta veids tālu ceļojumiem. Ir vairāki vilcienu uzņēmumi, kas piedāvā pakalpojumus visā valstī, un tie ir ērti un ātri.

Autobusi ir pieejami visur Spānijā, tostarp vietējā transporta tīklā un starp pilsētām. Lielākās pilsētas bieži vien piedāvā arī tūristu autobusu tūres, kas ir lielisks veids, kā iepazīt pilsētu.

Metro ir pieejams Madridē, Barselonā, Valensijā, Seviljā un citās lielākajās pilsētās. Tas ir ātrs un efektīvs veids, kā pārvietoties pa pilsētu.

Tramvaji ir pieejami dažādās pilsētās, tostarp Valensijā, Barselonā un Bilbao. Tie ir populārs transporta veids, jo tie ir ērti un ātri.

Transporta biļetes var iegādāties pie kioskiem un metro stacijām, kā arī tiešsaistē. Pirms iegādāties biļeti, ir vērts uzzināt, kādi ir pieejamie biļešu veidi un cenas, kā arī, kāda ir transporta grafika. Bieži vien ir pieejami arī vienas dienas vai vairāku dienu biļešu komplekti, kas ir izdevīgi, ja plāno ilgāku uzturēšanos pilsētā.

 

 
 
 

 Spānija pilsētas, kuras varētu Jums patikt