Meklēt
Palīdzība
Sekojiet mums
Par

Gaisa pārvadātāju noteikumi:

Nosacījumi un noteikumi

Noteiktajā kārtībā nesamaksājot pasūtījumā norādīto pakalpojumu cenu vai tās daļu, pasūtījums nav spēkā. Pasažieris apstiprina, ka viņam ir zināms, ka par konkrēto lidojuma cenu piedāvāto vietu skaits ir ierobežots, un tās varētu būt izpirktas. Pasūtījums nav apstiprināts līdz apstiprinājuma vēstules saņemšanas brīdim. Kamēr maksājums nav saņemts, biļetes cena var mainīties, tādēļ ieteicams to veikt pēc iespējas ātrāk. 

Pasažierim ir jāiepazīstas ar izvēlēto maršrutu un ceļojumam nepieciešamajiem dokumentiem. Pasažieris apstiprina, ka viņam ir zināms un saprotams, ka tad, ja pārvadātājs nolemj mainīt izlidošanas un/vai ielidošanas lidostu, pasažierim pašam būs jāparūpējas par nokļūšanu no vienas lidostas uz otru.

Pasažieris apstiprina, ka, veicot šo pasūtījumu, viņš ir informēts, ka lēto aviolīniju („Ryanair”, „Wizzair”, „Easyjet”, „Monarch”, „Vueling”, „Norwegian”) lidojumu biļetes nav savienotas, ka arī pārsēšanās laikā pasažierim patstāvīgi ir jāsaņem un jāpārreģistrē bagāža. Tūrists tāpat apstiprina, ka atcelšanas, izmaiņu vai kavējumu gadījumā, kā arī gadījumā, ja nepaspēj uz nākamo lidojumu, ceļojumu pārdošanas aģents, no kura iegādājās biļeti, un lidojuma veicējs (aviolīnijas) neuzņemas atbildību un neapņemas segt radušos zaudējumus.

Pasažieris apstiprina, ka rūpīgi iepazinās ar nosacījumiem un saprata visus noteikumus, kā arī informēja citus pasažierus-labuma guvējus, ka ceļojuma pakalpojumu pasūtīšana tiek īstenota tikai saskaņā ar šajos nosacījumos norādītajiem noteikumiem, kas visiem pasažieriem ir jāpilda.

Pasažierim, kas nav saņēmis biļeti norādītajā laikā, jāvēršas pie mums elektroniski, epastā [email protected] ne vēlāk kā 20 stundas līdz lidojumam. Ja vēršas mazāk nekā 20 stundas pirms lidojuma, aģentūra nav atbildīga par pasažiera papildu izdevumiem.

Katra lidojumu sabiedrība individuāli nosaka noteikumus:

- lidmašīnas biļešu datuma maiņai,

- vārda vai uzvārda maiņai,

- biļešu atpakaļatdošanai,

- zīdaiņu un bērnu ceļošanai,

- bagāžai,

- nestandarta priekšmetu pārvadāšanai.

Aviobiļešu datuma un uzvārda maiņas, atgriešanas, zīdaiņu un bērnu ceļošanas, bagāžas, nestandarta lietu pārvadāšanas noteikumus nosaka konkrēta aviosabiedrība. Pirms lidojuma biļetes rezervēšanas iepazīstieties ar izvēlētās lidsabiedrības noteikumiem un lidojuma nosacījumiem.

Rezervējot lidmašīnas biļeti, ievērojiet rezervācijas sistēmas norādījumus un reaģējiet uz e-pasta paziņojumiem.

Ja uzskatāt, ka visa nepieciešamā informācija par rezervācijas apstiprinājumu, apmaksas nosacījumiem u.c. netika sniegta, sazinieties ar Aero.lv komandu telefoniski +371 66100919. Zvani tiek pieņemti P.-Pk. plkst. 9:00 - 16:00, ka arī P.-Pk. 08:00 - 18:00 krievu vai angļu valodās.

Pēc apmaksas veikšanas elektroniskā lidmašīnas biļete uzreiz tiek nosūtīta e-pastā, ilgākais laiks – viena darba diena.

Iegādājoties lidmašīnas biļeti, gaisa līniju sabiedrības noteikumi uzreiz stājas spēkā.

Ja aviokompānija atceļ vai maina lidojumu, apkalpošanas maksa netiek atmaksāta. 

Ja aviokompānija atceļ vai izmaina lidojumu, un naudas atmaksas garantija netiek izmantota, naudas atmaksas garantijas pakalpojuma maksa netiks atmaksāta.

 

Personas datu izmantošana 

“Aero.lv” ir ļoti būtiska Jūsu privātuma drošība. Pirms šīs vietnes lietošanas, iepazīstieties ar privātuma politiku (PP). Ja jūs nepiekrītat PP nosacījumiem, iesakām mūsu vietni nelietot. Detalizēta informācija un personas datu apstrādes noteikumi ir pieejami šeit: Personas datu apstrādes noteikumi.

 

Privātuma politika

Lielākajā daļā “Aero.lv” vietnes lapu tiek sniegta informācija par ceļojumu piedāvājumiem, lidojumiem, cenām, sarakstiem un netiek pieprasīti personu dati. Pievērsiet uzmanību, ka “Aero.lv” vāc informāciju par Jūsu darbībām, kuras veicat interneta vietnē un tā var tikt izmantota plānojot, veidojot un realizējot “Aero.lv” tirgdarbības kampaņas, tāpat veicot uzņēmuma biznesa attīstību. Jūsu personas datu izmantošana balstīta uz Jūsu piekrišanu. Jūsu apmeklējumu “Aero.lv” vietnē uzskatām par piekrišanu mūsu PP. Sniedzot informāciju ar “Aero.lv” starpniecību, piekrītat, ka Jūsu personas dati tiks izmantoti tā, kā tas norādīts PP.

Personīgo informāciju, ieskaitot vārdu, uzvārdu, adresi, e-pastu, dzimšanas datumu un tālruņa numuru, kuru var nākties sniegt “Aero.lv”, kārto gan uzņēmuma darbinieki, gan sistēma automātiski. “Aero.lv” personas datus cenšas kārtot pēc iespējas drošāk un produktīvāk. Jūsu personīgie dati netiks lietoti vai citādāk publiski izmantoti ne “Aero.lv” mērķiem. Informējam, ka Aero.lv ir interneta biļešu rezervēšanas sistēma, tādēļ Jūsu personas dati pašsaprotami var tikt nodoti Jūs apkalpojošai aviosabiedrībai.

 

Līgums ar Valsts datu aizsardzības inspekciju

Personas datu vākšanas mērķi:

- vietnes “Aero.lv” uzraudzība un produktu, kā arī pakalpojumu sniegšana tīmekļa lapā;

- lietotāja salāgošanas starp pakalpojuma sniedzēju un vietnes lietotāju uzraudzība un pārvalde;

- lietotāju identificēšana un informācijas aizsardzība;

- maksājumu pārbaude;

- datu drošība.

Darbinieku apstrādāti dati tiek glabāti drošās telpās un ir pieejami tikai pilnvarotām personām.

Automātiski vai ar datoru apstrādāti dati tiek sargāti ar drošības programmām un ir pieejami tikai pilnvarotiem darbiniekiem.

 

Sīkfaili

Informējam, ka vietnē “Aero.lv” tiek izmantoti sīkfaili (angļu valodā “cookies”), kas palīdz garantēt Jums sniedzamo pakalpojumu kvalitāti. Sīkfails ir mazs tekstuāls dokuments, kuram ir unikāls identifikācijas numurs, kas tiek nodots no vietnes “Aero.lv” uz Jūsu datora cieto disku, lai vietnes administrators varētu atšķirt Jūsu datoru un redzēt tā darbību interneta vietnē. Pateicoties sīkfailiem, “Aero.lv” var uz attiecīgu laiku “atcerēties” Jūsu darbības un izvēles, savukārt Jums nav tās jāievada no jauna ik reizi, kad apmeklējat vai pārlūkojat vietni “Aero.lv”. Ar sīkfailiem saistītā informācija netiek izmantota Jūsu personības noteikšanai, bet savāktos datus par vietnes “Aero.lv” lietošanu pilnībā kontrolējam un izmantojam tikai augstāk norādītajam mērķim.

Ja piekrītat sīkfailu politikai, piekrišanu apstipriniet turpinot “Aero.lv” vietnes pārlūkošanu. Ja nepiekrītat sīkfailu politikai, iesakām vietni “Aero.lv” nelietot. Sīkfailus varat kontrolēt un (vai) izdzēst interneta vietnē http://www.aboutcookies.org noteiktā kārtībā, taču, vēršam uzmanību, ka pēc veiktajām izmaiņām atsevišķi “Aero.lv” pakalpojumi un funkcijas var nedarboties.

 

Citi nosacījumi 

“Aero.lv” ir norādes uz citām interneta vietnēm. “Aero.lv” nav atbildīga par citu vietņu saturu vai drošību.

 

Personas datu kārtošana

Sazinoties ar “Aero.lv”, varat precizēt iesniegtos personas datus. Pēc Jūsu vēlēšanās, mēs izlabosim vai izdzēsīsim visus nepilnīgos, neprecīzos vai novecojušos un ar Jums sasaistītos personas datus.

 

Pretenzijas 

Ja Jums ir sūdzības par „Baltic Tours Group“, UAB, pretenziju, kuru uzrakstījusi persona, kura to iesniedz, kopā ar dokumentiem, kas pamato sūdzības, iesniedziet elektroniski [email protected] vai nosūtiet reģistrētā vēstulē uz adresi: „Baltic Tours Group“, UAB, Vašingtono a. 1, Viļņa, Lietuva. Pretenzijas tiek izskatītas Lietuvas Republikas tiesību aktu noteiktā kārtībā.

Pretenziju par mūsu platformā iegādātajām prēcēm Jūs varat iesniegt Lietuvas valsts patērētāju tiesīdu aizsardzības dienestam Vilniaus g. 25, 01402 Viļņa, Lietuva, e-pasts [email protected], tālr. +370 5 262 67 51, fakss +370 5 279 1466,  www.vvtat.lt, vai aizpildiet sūdzības formu SIT paltformā: http://ec.europa.eu/odr/.

 

GALVENIE PĀRVADĀŠANAS NOTEIKUMI

1. Ar šiem galvenajiem pasažieru pārvadāšanas noteikumiem un pasažierim izsniegto biļeti tiek apstiprināts starp pārvadātāju un pasažieri noslēgtais pārvadāšanas līgums.

2. Pārvadāšanai un citiem pārvadātāja sniegtajiem pakalpojumiem tāpat tiek piemēroti pārvadātāja apstiprināti tarifi, nosacījumi un noteikumi, kas noteikti Vispārējos pasažieru un bagāžas pārvadāšanas noteikumos, kas ievietoti interneta vietnē “Aero.lv”.

3. Pārvadātājs uzņemas pielietot visus līdzekļus, lai pasažieris un bagāža tiktu pārvadāti saskaņā ar grafiku. Lidojuma laiku, kas norādīts grafikā, pārvadātājs var mainīt bez atsevišķa brīdinājuma. Pasažierim, dienu pirms izlidošanas, saskaņā ar pārvadātāja grafiku, jāpārbauda izlidošanas laiks. Ja nepieciešams, pārvadātājs bez atsevišķa brīdinājuma pasažierim var sniegt citu pārvadātāju pakalpojumus: mainīt lidmašīnu vai biļetē norādītās nolaišanās vietas, savienot reisus. Pasažieriem, kuri ceļo no vai uz Eiropas Savienības lidostām, iekāpšanas atteikuma un lidojumu atcelšanas vai ilgas kavēšanās gadījumā ir tiesības, kas paredzētas Eiropas Parlamenta un Padomes 2004. gada 11. februāra regulā (EK) Nr. 261/2004, kas paredz kopīgus noteikumus par kompensāciju un atbalstu pasažieriem sakarā ar iekāpšanas atteikumu un lidojumu atcelšanu vai ilgu kavēšanos.

4. Reģistrētā bagāža tiek izsniegta personai, kura uzrāda bagāžas kvīti. Ja bagāža tiek pazaudēta, iznīcināta, sabojāta vai iebojāta pārvadājot, pretenzijas rakstiski jāiesniedz pārvadātājam, ne vēlāk par 7 dienām pēc reģistrētās bagāžas saņemšanas dienas vai tās dienas, kad bagāža bija jāsaņem. Ja bagāža tiek piegādāta vēlāk, nekā paredzēts, pretenzijas rakstiski jāiesniedz pārvadātājam, ne vēlāk par 21 dienu pēc reģistrētās bagāžas saņemšanas dienas. Pārvadātāja apstiprinātos Vispārējajos pasažieru un bagāžas pārvadāšanas nosacījumos var būt noteikti citi pretenziju iesniegšanas termiņi un nosacījumi. Tādā gadījumā pasažierim jāvadās pēc Vispārējajiem pasažieru un bagāžas pārvadāšanas nosacījumiem.

5. Pasažierim lidostā jāierodas tādā laikā, lai paspētu iesniegt visus lidojuma dokumentus un laikā nokļūtu pie iekāpšanas vārtiem. Parasti pasažieriem lidostā jāierodas vismaz divas stundas pirms lidojuma, lai paspētu laikā reģistrēties un iziet pierobežas un muitas kontroli. Katrā lidostā pasažieru reģistrācija var tikt beigta citā laikā: reģistrācijas beigas tiek norādītas biļetē un (vai) pārvadātāja grafikā. Ja laiks nav norādīts, pasažierim lidojumam jāreģistrējas ne vēlāk par 40 min. līdz paziņotajam izlidošanas laikam. Lidojums netiek atlikts kavējošos pasažieru dēļ. Pārvadātājam ir tiesības atteikties pārvadāt pasažierus, kuri nokavējuši laikā reģistrēties lidojumam vai laikā ierasties pie iekāpšanas vārtiem.

6. Reģistrējoties lidojuma, pasažierim jābūt ceļojumam obligātajiem dokumentiem (pasei vai citam personas apliecinošam dokumentam, kas ir spēkā ceļojuma laikā), pušu, uz kurām dodas, vīzām, potēšanas pasei, tāpat citiem dokumentiem (ja tādi dokumenti obligāti saskaņā ar attiecīgās valsts tiesību aktiem) un jāsargā tie līdz ceļojuma beigām. Visiem, kuri ceļo uz valstīm, ar kurām Latvijas Republika nav noslēgusi speciālus līgumus vai vienošanās, kas paredz citādāk, jābūt ar spēkā esošu pasi. Atsevišķos gadījumos uz ārvalstīm var doties ar personas identitātes karti, taču, tikai uz tām valstīm, ar kurām Latvijas Republika ir noslēgusi speciālus līgumus vai vienošanās. Valstu, kuras atzīst LR personas identitātes kartes par spēkā esošām ceļošanai, saraksts tiek sniegts Ārlietu ministrijas interneta vietnē. Ja pasažieris nepilda saistības un viņam nav ceļojumam obligātie dokumenti, pārvadātājam ir tiesības atteikties viņu pārvadāt. Ja neatbilstošu pasažiera ceļojuma un (vai) citu obligātu pasažieru dokumentu dēļ atbilstošas valsts migrācijas dienests neielaistu pasažieri paredzētajā valsts teritorijā, pasažierim (tāpat arī deportētam) nāktos segt visus tiešos un netiešos tādēļ piedzīvotos izdevumus.

7. Kad pasažiera ceļojuma ierašanās vai apstāšanās vieta ir ne tajā valstī, no kuras izlido, pārvadāšanai gaisā tiek piemērota 1999. gadā Monreālā parakstītā Konvencija par dažu starptautiskā gaisa transporta noteikumu unifikāciju (turpmāk tekstā – Konvencija), ja šīs valstis ir Konvencijas dalībvalstis. Latvijas Republika ir ratificējusi Konvenciju. Konvencija paredz ierobežotu pārvadātāja atbildību par kaitējumu, kas nodarīts pasažiera nāves vai veselības bojājumu gadījumā, par kaitējumu, kas radies pasažieru pārvadāšanas kavēšanas dēļ, un par kaitējumu, kas radies bagāžas iznīcināšanas, pazaudēšanas vai kavēšanās dēļ. Pārvadājumiem gaisā tāpat tiek piemērotas Konvencija par dažu starptautiskā gaisa transporta noteikumu unifikāciju, kas parakstīta Varšavā 1929.gada 12.oktobrī, Hāgas Protokols, ar kuru izdarīti grozījumi Varšavā 1929.gada 12.oktobrī parakstītajā Konvencijā attiecībā uz dažu starptautiskā gaisa transporta noteikumu unifikāciju un EK 889/2002 regula, ar ko groza Padomes Regulu (EK) Nr. 2027/97 par gaisa pārvadātāju atbildību nelaimes gadījumos.

8. Saskaņā ar Konvencijas nosacījumiem, pārvadātājs atbild par kaitējumu, kas nodarīts pasažiera nāves vai veselības bojājumu gadījumā, ja nelaimes gadījums, kas ir dzīvības atņemšanas vai veselības bojājumu iemesls, noticis gaisa kuģī vai iekāpšanas vai izkāpšanas laikā. Taču, pārvadātājs neatbild par tādu kaitējumu,kad tas pārsniedz 100 000 SDR (Starptautiskā valūtas fonda noteiktas speciālā aizņēmuma tiesības, Special Drawing Rights) par katru pasažieri, ja pierāda, ka šādu zaudējumu cēlonis nebija pārvadātāja, tā darbinieku vai aģentu nevērība, cita nepareiza darbība vai nolaidība; vai šādu zaudējumu cēlonis bija vienīgi trešās puses nevērība, cita nepareiza darbība vai nolaidība.

9. Saskaņā ar Konvencijas nosacījumiem, bagāžas pārvadājumā pārvadātāja atbildība iznīcināšanas, nozaudēšanas, bojāšanas vai aizkavēšanās gadījumā ir ierobežota līdz 1 000 SDR katram pasažierim, ja vien brīdī, kad reģistrētā bagāža tika nodota pārvadātājam, pasažieris nav atsevišķi deklarējis ieinteresētību par nogādāšanu galapunktā un nav samaksājis papildu summu, ja konkrētajā gadījumā tas ir ticis prasīts. Šādā gadījumā pārvadātājs būs atbildīgs par tādas summas izmaksāšanu, kas nepārsniedz deklarēto summu, ja vien pārvadātājs nepierāda, ka šī summa ir lielāka nekā pasažiera faktiskā interese par nogādāšanu galapunktā. Netiešie zaudējumi, ieskaitot nemantisko kaitējumu, netiek atlīdzināti. Par papildu informāciju par cietiem ierobežojumiem, ko pārvadātājs piemēro attiecīgu lietu pārvadāšanai gaisā, lūdzam vērsties pie pārvadātāja.

10. Rokas bagāža (1 vienība vienai personai) kuru ikvienam pasažierim atļauts pārvadāt salonā, nedrīkst pārsniegt 5 kg. Reģistrētā bagāža nedrīkst pārvadāt 20 kg. Ja Jūsu bagāža pārsniedz šīs normas, lidostas reģistrācijā tiek ņemta papildu samaksa par virssvaru. Detalizētāku informāciju par pārvadātāja piemērojamajām maksām par bagāžas virssvaru un atļautās bagāžas izmērus varat atrast pārvadātāja Vispārējajos pasažieru un bagāžas pārvadāšanas nosacījumos.

11. Jūsu reģistrētajā bagāžā nedrīkst būt lietas, kas var saplīst, ātri sabojāties, tāpat vērtīgas lietas, piemēram: nauda, atslēgas, brilles, fotoaparāti, video kameras un citas vērtīgas elektronikas vai tehnikas ierīces vai to piederumi, datori, telefoni, mobilie telefoni. Elektroierīču bateriju lādētāji, juvelierizstrādājumi, cēlmetāli, dārgakmeņi vai daļēji dārgakmeņi, mūzikas instrumenti, vērtīgi mākslas vai daiļdarbi, zāles, medicīnas dokumenti, vērtspapīri vai līdzīgas vērtīgas lietas, biznesa dokumenti vai lietas, pases vai citi personas identitātes dokumenti, to paraugi. Pārvadātājs neatbild par šīm lietām, ja pasažieris, neraugoties uz šo brīdinājumu, minētās lietas ved reģistrētajā bagāžā.

12. Rokas bagāžā, bez 11. punktā norādītajām lietām, tāpat aizliegts pārvadāt šīs lietas:

12.1. pistoles, šaujamieročus – jebkādas lietas, kas var vai izskatās, ka var, palaist šāviņu (piemēram: skrošu šautene; gaisa pistoles; skrošu ieroči; vītņu ieroči; katapultas; harpūnas un žebērkļi; humāni dzīvnieku likvidēšanas līdzekļi; uguns dzēšamie aparāti; signālpistoles; šaujamieroču precīzas kopijas vai imitācijas; dažādi rotaļu ieroči; šaujamieroču sastāvdaļas (izņemot teleskopa tipa novērošanas ierīces un optiskos tēmēkļus); mazkalibra pistoles; ieroči, kas izraisa elektrošoku “Taser”, elektrošoka ierīces, kas tiek izmantotas lopu dzīšanai; elektrošoka iekārtas; šķiltavas, kas pēc savas formas atgādina šaujamieročus, paslēpti un maskēti šaujamieroči);

12.2. smailus ieročus un lietas ar asām šķautnēm – smailas un asu šķautņu lietas, kuras izmantojot var ievainot (piemēram: cirvji un cirvīši; bultas un šautriņas; alpīnistu apavu radzes; ledus cirvīši un cirtnīši; slidas, naži ar fiksējamu vai izlokāmu jebkāda garuma asmeni; naži, ieskaitot arī rituālos nažus, kuru asmens garāks par 6 cm, kas izgatavoti no metāla vai cita materiāla, taču gana izturīgi, lai varētu traktēt kā potenciālus ieročus; gaļas kapājamie; atvērti skuvekļi; zobeni; skalpeļi; šķēres, kuru asmens garāks par 6 cm; slēpju nūjas; zobeni un špagas; metamās zvaigznes; amata rīki, kurus var izmantot kā smailus un asus ieročus: urbji, kartona griešanas nazīši, kabatas nazīši, visu veidu zāģi, skrūvgrieži, laužņi, āmuri, knaibles, uzgriežņatslēgas u.c.);

12.3. trulus rīkus – jebkādus bukus rīkus, ar kuriem iespējams savainot (piemēram: beisbola nūjas; rungas; milnas, mazā beisbola nūjas; kriketa nūjas; golfa nūjas; hokeja nūjas; raketes; biljarda, amerikāņu un angļu biljarda nūjas; cīņas mākslas rīki);

12.4. materiālus, kas sprāgst vai viegli uzliesmo, kurus iespējams izmantot, lai realizētu nelikumīgas uzbrukšanas darbības (piemēram: amunīcija (lodes); sprāgstošās kapsulas; lodlampas; detonatori un degļi; sprāgstvielas un sprāgstošas ierīces; gāze un gāzes tilpnes; granātas; raķetes; jebkāda veida signālraķetes; šķiltavu šķidrums, mīnas un citas kara ietaises; šautuves-plīkšķi; benzīns un gazolīns; sprāgstvielu un sprāgstošu ierīču precīzas kopijas vai amunīcija; dūmu ietaises vai šāviņi; rotaļu šautuvju kapsulas, terpentīns vai krāsu šķidinātāji);

12.5. ķīmiskas un toksiskas vielas, kuras var izmantot, lai realizētu nelikumīgas uzbrukšanas darbības (piemēram; skābes, hlors un balināšanas vielas; neitralizējoša izsmidzināmā gāze, piparu un asaru, skābes, kas ir aerosola iepakojumā u.c.).

13. Rokas bagāžas ierobežojumi tiek piemēroti, ja tiek pārvadātas litija baterijas. Rezerves litija baterijas, piemēram, pārnēsājamo datoru un DVD iekārtu uzlādējamās baterijas un litija AA izmēra baterijas atļauts pārvadāt tikai rokas bagāžā.

14. Gan rokas, gan reģistrētajā bagāžā aizliegts pārvadāt zemāk norādītās lietas:

14.1. saspiestu gāzi (degošo, nedegošo un indīgo), piemēram: asaru gāzi, gāzes gaismekļus, skābekli, gāzes balonus, butāna gāzi, kas paredzēta matu līdzekļu flakonu un šķiltavu uzpildīšanai;

14.2. korozijas vielas, piemēram: skābes, sārmus, dzīvsudrabu, ar šķidro elektrolītu piepildītas baterijas;

14.3. sprāgstvielas, piemēram: amunīciju (lodes), signālraķetes, salūtus;

14.4. oksidējošas vielas, piemēram, balinošas vielas;

14.5. radioaktīvas vai spēcīgi magnetizētas vielas;

14.6. indīgas un infekcijas vielas;

14.7. neatbilstoši sapakotas lietas, ja nav izdots garantijas talons;

14.8. lietas, kuru pārvadāšana aizliegta ar likumu, valdības vai regulēšanas kārtībā, kuru izdevusi valsts vai štati, uz kuriem, no kuriem vai virs kuriem paredzēts pārvadāt lietas;

14.9. lietas, kuras izmēra un (vai) svara dēļ nav iespējams iekraut pasažieru lidmašīnā;

14.10. lietas, kas izdala asu aromātu;

14.11. pārtikas produktus, kuru dēļ var tikt sabojāta cita bagāža;

14.12. paraugu vai komplektu sastāvā var būt aizliegtas lietas, tādēļ obligāti jābūt informācijai par saturu, lai pārliecinātos, ka paraugus vai komplektus iespējams pārvadāt kā bagāžu.

15. Šķidrumu pārvadāšanas prasības:

15.1. šķidrumiem jābūt atsevišķos traukos, kuri nedrīkst būt lielāki par 100 ml;

15.2. traukiem jābūt ievietotiem vienā caurredzamā un aizdarāmā plastmasas maisiņā, kas nav lielāks par 1 litru.

15.3. viens maisiņš – vienam pasažierim;

15.4. par šķidrumiem tiek uzskatīti gēli, pastas, losjoni, šķidro un cieto vielu maisījumi un hermētisku tilpņu saturs (piemēram, zobu pastas, gēli matiem, dzērieni, zupas, sīrupi, smaržas, skūšanās putas, aerosoli un citi līdzīgas konsistences produkti).

16. Aviācijas drošības darbinieki ierobežotas iekļūšanas zonā un lidmašīnas pasažieru salonā var atteikties ielaist pasažieri, kuram ir aizdomīgs priekšmets vai atteikties pārvadāt tādu lietu kā reģistrētu bagāžu. Par tādu rīcību neatbild ne ceļojumu aģentūra, ne pārvadātājs.